سبد خرید 0

الگوریتم گوگل دنس چیست و گونه میتوان جلوی آن را گرفت؟

الگوریتم گوگل دنس , الگوریتم google dance

جهت تماشای این ویدیو در مشاهده ویدیو در یوتیوب  کلیک کنید !

الگوریتم گوگل دنس

اگر لینکی در صفحات دوم یا سوم (و شاید پایین‌تر) گوگل دارید و روز بعد آن را در صفحه اول گوگل مشاهده می‌کنید و سپس ممکن است مجددا رتبه‌ی خود را از دست داده و این‌بار به صفحه پنجم گوگل برود (و معمولا سایت‌های تازه تاسیس ممکن است در بعضی از روزها اصلا نتواند لینک را در نتایج گوگل پیدا کنند)، اگر با چنین پدیده‌‌ای مواجه شدید احتمالاً وارد الگوریتم گوگل دنس (Google Dance) شده‌اید.

ویدیو آموزش الگوریتم گوگل دنس

ویدئو
ویدئو

5:14 دقیقه

احتمال دادیم شاید به صورت تفاقی این موضوع پیش آمده. آن محتوا را مجددا دستی برای ایندکس شدن فرستادیم، پس از گذشت حدود 5 تا 7 ساعت، وارد صفحه 3 گوگل شده بود. اما بعد از گذشت 2 روز، از نتایج گوگل حذف شد. و اونجا بود که فهمیدیم، در الگوریتم گوگل دنس گیر افتاده‌ایم.

چرا الگوریتم گوگل دنس در گوگل استفاده می شود ؟

یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها میزان رضایت کاربر از محتوای سایت است. گوگل  فاکتورهایی  برای بررسی میزان رضایت کاربردارد، فاکتورهایی مانند:

برای اینکه گوگل بتواند کیفیت سایت ها و محتوای آنها را مقایسه کنید، آنها را در شرایط یکسان قرار می دهد که این کار را الگوریتم گوگل دنس انجام می دهد.

خروج از الگوریتم گوگل دنس

چگونه از الگوریتم گوگل دنس خارج شویم ؟

عملکرد الگوریتم گوگل دنس مثل سایر الگوریتم های گوگل نیست که معیارهای مشخصی داشته باشد؛ مثلا شما میدانید که برای تحت تاثیر قراردادن الگوریتم کبوتر، باید آدرس فیزیکی کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت کنید. همچنین می‌دانید که چطور الگوریتم های دیگر را تحت تاثیر قرار دهید اما کسی نمیداند چطور الگوریتم گوگل دنس را تحت تاثیر قرار دهد تا براساس آن سایت را سئو کند، اما …

این را می‌دانیم که گوگل رضایت کاربر را بسیار اهمیت می‌دهد و برای اینکه بتوانیم از الگوریتم گوگل دنس خارج شویم و بهترین امتیاز را از این الگوریتم بگیریم، باید به قانون گوگل (یعنی رضایت کاربر) احترام بگذاریم. پس:

  • صفحات و محتوای با کیفیت تولید کنید.
  • سرعت سایت خود را افزایش دهید.
  • لینک سازی داخلی را به نحوی انجام دهید که برای کاربر جالب باشد و روی آنها کلیک کند.
  • از کاربر دعوت کنید تا در محتوای شما، نظر خود را بگوید (اصطلاحا اکشنی در سایت انجام شود)
  • از عنوان های جذاب استفاده کنید.

و سایر کارهایی که به ماندگاری کاربر در سایت شما و افزایش میزان رضایت کاربر کمک می‌کن.

 
 

مروری براین مقاله

فرض کنید لینکی در نتایج گوگل دارید و هربار که لینک‌تان را جستجو می‌کنید در یکی از صفحات گوگل آنرا مشاهده می‌کنید و  گاها ممکن است لینک شما اصلا در نتایج وجود نداشته باشد.

پس، پدیده گوگل دنس یا رقص لینک، به بالا و پایین شدن لینک در نتایج گوگل در یک بازه زمانی نامشخص (به طور موفق)، گفته می‌شود.

گوگل برای اینکه کیفیت محتوای سایت ها را مقایسه کند، آنها را در شرایط یکسان قرار می‌دهد. اگر درگیر پدیده گوگل دنس شدید، آنرا به چشم یک فرصت ببینید و سعی کنید محتوای خوبی تولید کنید، زیرا اگر (زمانی که در الگوریتم گوگل دنس هستید)،کاربر از محتوای شما راضی بود، گوگل جایگاه خوبی به سایت شما خواهد داد.
به گوگل دنس به چشم یک فرصت نگاه کنید، و سعی کنید در این زمان سایت‌تان را از هر لحاظ برای کاربران بهینه کنید و رضایت کاربر را جلب کنید؛ زیرا زمانی که در الگوریتم Google Dance هستید، اگر بتوانید توجه کاربر را جلب کنید، آن وقت گوگل جایگاه خوبی به سایت شما خواهد داد.

گوگل معمولا اطلاعات دقیق از الگوریتم های خود نمی‌دهد اما سعی کنید در این زمان رضایت کاربر را جلب کنید؛ پیشنهاد می‌شود که این کارها را انجام دهید:

  1. محتوای باکیفیت و کامل تولید کنید
  2. سرعت سایت خود را افزایش دهید
  3. از عنوان های جذاب و وسوسه آور استفاده کنید
  4. لینک سازی داخلی را بهبود ببخشید
  5. از کاربر بخواهید در محتوای شما نظر خود را بگوید

اما بازهم با انجام این کارها، وضعیت سایت شما بعد از الگوریتم گوگل دنس در هاله ای از ابهامات وجود دارد.

مطالب پیشنهادی

از دسـت نـدهیـد… !

الگوریتم پاندا گوگل - google panda algorithm

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

درباره نویسنده ...
روح الله شریفی
در گذر دوران جوانی و شکست های مختلف، فراوبمستر را متولد کردم و چه زیباست این جمله که در راه رسیدن به اهداف حتی شکست خوردن هم باشکوه است پس حتی اگر شکست هم بخوریم، باز هم به خاطر تلاش هایی که کردیم، به خود افتخار خواهیم کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://farawebmaster.com/?p=4167
در این مقاله چه می‌خوانید ؟
بارگزاری کمی زمانبر است!
احتما وجود ویدیو | آزمون | gif
online chat
در حال انتقال ...
به هر روشی که راحترید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

شماره تماس

013-91015605

WhatsApp , Telegram

09101104711

فراوبمستر - لوگو