سبد خرید 0

کیورد استافینگ چیست و چه بلایی سر سایت می آورد؟

کیورد استافینگ چیست, Keyword stuffing چیست

جهت تماشای این ویدیو در مشاهده ویدیو در یوتیوب  کلیک کنید !

کیورد استافینگ چیست ؟

کیورد استافینگ چه تاثیری بر سئو دارد؟

همانطور که تا الان متوجه شدید برای اینکه بخواهید محتوای خود را به گوگل بفهمانید ، نیاز به استفاده از یک کلمه کلیدی دارید ، که خزنده‌های گوگل بیشترین تمرکز را روی آن انجام دهند. در این زمان شاید بسیاری از افراد فکر کنند که اگر از کلمات کلیدی بیشتری استفاده کنند شاید بتوانند گوگل را گول بزنند.

البته این موضوع قبل از معرفی الگوریتم پنگوئن تا حدودی درست بود ، اما از 2011 که این الگوریتم معرفی شد ، این الگوریتم به مبارزه با این گونه محتواها پرداخت که قصد داشتن با سئو کلاه سیاه در نتایج بالای گوگل قرار بگیرند.

کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) همانطور که از اسمش پیداست ، ترکیبی از دو کلمه کیورد و استافینگ است . که به معنای استفاده زیاد از کلمات کلیدی میباشد. اکنون کسانی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند ، می‌دانند که استفاده از این روش می‌تواند عواقبی بدی داشته باشد و دیگر از آن استفاده نمی‌کنند. اما کسانی هستند یا آگاهانه یا بدون اطلاع، به استفاده از این روش می‌پردازند.

اکنون استفاده از این روش به عنوان سئو کلاه سیاه است و درصورت متوجه شدن گوگل سایت شما دچار جریمه سنگینی می‌شود.

جلوگیری از کیورد استافینگ

چه کنیم دچار کیورد استافینگ نشویم؟

فرض کنید شما محتوایی تولید کرده‌اید اما نمی‌دانید که از کلمات کلیدی زیاد استفاده کرده‌اید یا خیر. در این زمان یکبار متن نوشته خود را بخوانید ، اگر متوجه شدید که کلمات کلیدی‌تان باعث نامفهوم شدن نوشته شما شده است ، حتما از کلمه کلیدی زیادی استفاده کرده‌اید.

راه‌هایی که می‌توانید متوجه شوید که از کلمات کلیدی زیاد استفاده کرده‌اید:

کم شدن ترافیک ورودی شما می‌تواند دو دلیل داشته باشد. دلیل اول آنکه امکان دارد که سایت دچار جریمه گوگل و یا پنالتی شده باشد بدون اینکه شما در جریان باشید (در این زمان حتما باید به سرچ کنسول متصل باشید)

دلیل دوم می‌تواند این باشد که به دلیل استفاده زیاد از Keyword در محتوا ، محتوای شما دچار عدم خوانایی شده است و کاربران شما که این موضوع را می‌دانند وارد سایت شما نمی‌شوند. در نتیجه بانس ریت (Bounce Rate)  یا نرخ پرش از سایت شما زیاد می‌شود.

استفاده از کلمه کلیدی مترادف

یک راه برای اینکه با کلمه کلیدی و استفاده زیاد آن به مشکل برنخورید ، استفاده از کلمات مترادف به جای کلمه کلیدی است. سعی کنید به جای استفاده زیاد از کلمه کلیدی از هم معنی‌ها کمک بگیرید. این کار هم باعث جذاب شدن متن شما می‌شود ، و هم باعث می‌شود که دچار جریمه گوگل نشوید.

چگالی استفاده از کلمه کلیدی

Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی در سئو به معنی درصد تعداد دفعاتی است که یک کلمه کلیدی در متن به کار رفته است. این درصد از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

چگالی کلمه کلیدی = تعداد کلمات متن ÷ تعداد تکرار کلمه کلیدی در متن

چگالی 2 درصد بهترین و مطمئن‌ترین میزان برای رهایی از دام کیورد استافینگ محسوب می‌شود.

سعی کنید بیش از 300 کلمه بنویسید

تعداد کاراکتر پیشنهادی در متن بطور پیوسته در حال افزایش بوده ، و امروز هر چه محتوای بیشتری نوشته شود باعث گرفتن رتبه بهتر در گوگل می‌شود. اما این به آن معنا نیست که هر موضوعی نامرتبط به محتوا اضافه کنید. همچنین که تعداد کارکترهای نوشته شما بیشتر می‌شود کیفیت آن نیز باید حفظ شود.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی

اگر هم اکنون در حال استفاده از کلمات کلیدی طولانی (Long Tail Keywords) هستید ، شما مسیر درستی را پیش گرفته اید. اگر می‌خواهید بدانید کلمات کلیدی طولانی به چه کلماتی گفته می‌شود. همان کلمات کلیدی هستند اما طولانی و در مورد محتوا یا محصول شما بیشتر توضیح می‌دهد.

و همچنین استفاده از کلمات کلیدی طولانی و کم رقابت باعث می‌شود که محتوای شما آسانتر رتبه بگیرد.

استفاده از کلمات کلیدی در قسمت‌های مختلف

سعی کنید کلمات کلیدیتان را در قسمت مختلف یک برگه به کار ببرید. مانند عنوان برگه ، تگ عنوان ، در تگ alt یکی از تصاویر برگه ، اولین پاراگراف و نزدیک به پایان متن.

این روش باعث می‌شود به جای استفاده زیاد از کلمه کلیدی در متن ، آنها را در کل محتوا پخش کنید و همینطور یک سیگنال به گوگل میفرستید که محتوای شما در مورد چه موضوعی است.

جمع بندی

همانطور که تا به الان متوجه شدید ، انتخاب کلمه کلیدی و استفاده بیش از حد آن در محتوا به امید گرفتن رتبه بالاتر ، باعث جریمه سایت شما شده و اعتبار سایت شما را ازبین خواهد برد.  بنابراین به منظور بهینه سازی محتوا و فراهم آوردن پیش نیازهای لازم برای کسب رتبه‌های بهتر از رقبا، لازم است که تحقیق کنید و از استراتژی‌های صحیح و استاندارد استفاده نمایید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان اشتراک بگذارید.

الگوریتم پنگوئن که در سال 2011 معرفی شد، به مبارزه با محتواهایی پرداخت که قصد داشتن با سئو کلاه سیاه در نتایج بالای گوگل قرار بگیرند

چگالی کلمه کلیدی = تعداد کلمات متن ÷ تعداد تکرار کلمه کلیدی در متن

  • محتوا شما ، خوانایی خود را از دست داده باشد .
  • تعداد زیاد کلمه کلیدی در یک پاراگرف
  • عدم وجود کلمات هم خانواده
  • کم شدن ترافیک

از دسـت نـدهیـد… !

الگوریتم برت گوگل, الگوریتم bert

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

درباره نویسنده ...
فراوبمستر
فراوبمستر یک سایت با خدمات مختلف در حوزه کار و کسب و فروش اینترنتی و همچنین یک آکادمی آموزش راه اندازی و ادارهِ کسب و کار آنلاین است که دانستن آن برای هر شخصی که در این حوزه فعالیت می کند بسیار مهم است .
دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://farawebmaster.com/?p=9558
در این مقاله چه می‌خوانید ؟
بارگزاری کمی زمانبر است!
احتما وجود ویدیو | آزمون | gif
online chat
در حال انتقال ...
به هر روشی که راحترید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

شماره تماس

013-91015605

WhatsApp , Telegram

09101104711

فراوبمستر - لوگو