سبد خرید 0

سئو کلاه سیاه چیست؟رازهای خطرناک که کسب و کار را خاموش می‌کند

سئو کلاه سیاه چیست, black hat seo چیست

جهت تماشای این ویدیو در مشاهده ویدیو در یوتیوب  کلیک کنید !

سئو کلاه سیاه چیست؟

اگر به ده سال پیش برگردید ، در آن زمان بیشتر افراد فکر می‌کردند که سئو یک روشی برای گول زدن گوگل است ، که با این کار گوگل فکر کند سایت شما بهتر از بقیه سایت‌ها است و به آن رتبه دهد.

در آن زمان الگوریتم‌های گوگل به باهوشی امروز نبودند و وبمستران از سئو کلاه سیاه استفاده می‌کردند تا محتوای خودشان را در صفحات بالای گوگل بیاورند.

اما اکنون همه چیز فرق کرده است و الگوریتم‌ها باهوش تر شده‌اند و تقریبا نمیشود آنها را گول زد.

سئو کلاه سیاه روشی است که برای رتبه بخشین به محتوا با نقص کردن قوانین موتورهای جستوجو انجام می شود.

موتورهای جست و جو مانند گوگل (Google) و بینگ (Bing) کاملا مشخص کرده‌اند که چه کارهایی برخلاف قوانین آن‌ها است و اگر نقص این موضوع در سایت مشاهده شود ، سایت شما به پنالتی دچار می‌شود به این معنی که سایت شما در صفحات گوگل افت رتبه شدیدی خواهد داشت و در بسیاری از موارد لینک های سایت از نتایج گوگل حذف خواهد شد.

2 دلیل برای دوری از سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست و چرا از آن دوری کنیم؟

سئو کلاه سیاهحالا اگر سئو کلاه‌ سیاه (Black Hat SEO) استفاده کردید، چه اتفاقی برای سایت خواهد افتاد؟

استفاده کردن از سئو کلاه سیاه میتواند سایت شما را به قعر صفحات گوگل بفرستد یا اصلا از همه صفحات پاک کند. همچنین که سئو کردن راهی برای رتبه بخشیدن طبیعی به محتوای یک وبسایت است سئو کلاه سیاه کاملا برعکس این موضوع است.

برای متوجه شدن این موضوع چند مسئله را برای شما باز می‌کنیم:

سئو کلاه سیاه می‌تواند تاثیر منفی در وبسایت شما بگذارد

یکی از دلایلی که نباید سئو کلاه سیاه استفاده کنید این است که شاید در ابتدا تاثیر مثبت آن را احساس کنید اما در نهایت باعث نابود شدن سایتتان می‌شود.

به عکس زیر دقت کنید این وبسایت سعی در استفاده از روش‌های غیرمعمول برای افزایش رتبه داشته است.

 traffic-decline

فرض کنید که شخصی درآمدش از وبسایت است و تصمیم می‌گیرد برای درآمد بیشتر دست به سئو کلاه سیاه بزند. اما این کار باعث می‌شود که وبسایتش از بین برود و درآمدش صفر شود یا در بهترین حالت ، کاهش ترافیک داشته باشد.

 

سئو کلاه سیاه پایدار نیست

اگر از سئو کلاه‌سیاه استفاده کردید و ورودی و ترافیک سایتتان افزایش یافت ، بدانید که پایدار نیست و زمانی که گوگل متوجه این موضوع شود ، سایت شما دچار کم شدن ترافیک خواهد شد.

6 روش کلاه سیاه که نباید انجام دهید

سئو کلاه سیاه چیست و شامل چه روش هایی می شود؟

اگر تازه شروع به یادگیری سئو کرده باشید شاید ندانید که چه کارهایی جزو سئو کلاه سیاه محسوب میشود و نباید آنها را انجام داد. در اینجا به 9 مورد از روش‌های کلاه سیاه اشاره میکنیم.

1 – تکرار کلمه کلیدی (KeyWord Stuffing)

کیورد استافینگ همانطور که در مقاله‌های قبل توضیح دادیم ، به معنای استفاده از کلمه کلیدی به تعداد زیاد است. وبمستران با این کار تلاش میکردند که در موتورهای جستوجو رتبه بگیرند. اما استفاده از این روش کاملا نتیجه عکس خواهد داد و باعث افول سایت می‌شود.

gun black hat

2 – تولید محتوای اتوماتیک

تولید محتوای اتوماتیک روشی است که نویسنده در تولید محتوا نقشی ندارد و محتوا توسط یک کد برنامه نویسی بوجود می‌آید. این چنین محتواهایی ، محتوای خوانایی نیستند و فقط برای رتبه گرفتن در گوگل استفاده می‌شوند. اکنون گوگل این چنین محتواهایی را اسپم می‌شناسد و هیچ ارزشی برای آنها قائل نیست.

3 – استفاده از متن‌های مخفی

در گذشته وبمستران روشهای متفاوتی برای رتبه گرفتن در گوگل استفاده میکردند ، یکی از آنها مخفی کردن متن (Hidden Text) بود. به این صورت که کلمه‌ی کلیدی خود را همرنگ بکگراند صفحه میکردند یا با استفاده از CSS در پشت یک عکس قرار می‌دادند و یا از فونت سایز ، صفر استفاده می‌کردند.

اکنون الگوریتم‌های گوگل بسیار پیچیده‌تر و باهوش تر شده‌ و این روش دیگر جواب گو نیست.

4 – خرید بک لینک

خرید بک لینک یکی از روش‌های کلا سیاه است. گرفتن بک لینک یکی مهمترین روش‌ها برای رتبه گرفتن در موتورهای جستوجو است. اما فرض کنید که وبسایتی تاسیس کرده اید و محتوای زیادی ندارد اما هزاران بک لینک برای وب سایت خود خریده‌اید به طور حتم گوگل این موضوع را متوجه می‌شود و باعث جریمه میشود.

ختم کلام این است که سایت شما باید بک لینک بصورت طبیعی دریافت کند.

5 – ریدایرکت‌های عجیب

ریدایرکت بخش مهمی از سئو است و زمانی که شما بخواهید محتوای قدیمی را به محتوای جدید ارتباط دهید ، باید از ریداریکت استفاده کنید تا خزنده‌های گوگل متوجه این موضوع شوند و محتوای درست را به کاربر نمایش دهند . اما بعضا وبمستران ریدایرکت‌های انجام می‌دهند که بر خلاف آن چیزی است که کاربر دوست دارد ببیند . با هدف گوگل زدن موتور جست و جو ایجاد میشود.

6 – انجام سئو منفی

بعضا پیش می‌آید که یکسری از افراد برای پایین کشیدن رقبای خود دست به سئو منفی یا (Negative seo) میزنند. بطور مثال لینک‌هایی در تعداد انبوه برای وبسایت رقیبشان درست میکنند به امید اینکه سایت رقیبشان پنالتی شود.

اما همانطور که گفتیم گوگل در حال بهتر شدن در این چنین موضوعاتی است و سعی در می‌کند این چنین لینک ها را نادیده بگیرد.

نتیجه گیری سئو کلاه سیاه چیست

جمع بندی

در آخر بدانید که سئو کلاه سیاه ، می‌تواند باعث نابودی سایت شما شود. اما اکنون استفاده از چنین اعمالی بسیار کم شده است و وبمستران تاثیر منفی آن را نسبت به مثبت آن بیشتر دیده‌اند و تقریبا از آن استفاده نمی‌کنند. اما در همین حال شاید افرادی باشند که قول لینک یک شدن گوگل را به مشتری بدهند و این روش‌ها را برای سایت آنها پیاده کنند.

برای یاد گیری قوانین سئو می‌توانید به آموزش سئو در حاجی وبمستر مراجعه کنید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان اشتراک بگذارید.

اگر فعالیت سئو کلاه سیاه را روی وب‌سایتتان انجام دهید، ممکن است گوگل شما را پنالتی کند. در این صورت همه لینک های سایت شما از نتایج گوگل حذف می شود.

آیا این خطرناک نیست ؟؟

احتمالا اوایل شروع به فعالیت کلاه سیاه، تاثیرات مثبتی مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که این فعالیت ها مداوم باشد، احتمال جریمه و پنالتی شدن بسیار زیاد است.

 

[جریمه شدن و پنالتی شدن به افزایش رتبه موقتی، نمی ارزد]

  • در کل خرید بک لینک سئو کلاه سیاه محسوب می شود اما امروزه وبمستران از آن به عنوان سئو کلاه خاکستری یاد می‌کنند.
  • در صورتی که فاکتور های خرید بک لینک را به درستی انجام دهید، تهدیدی برای وب سایت نخواهد بود.

از دسـت نـدهیـد… !

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

درباره نویسنده ...
فراوبمستر
فراوبمستر یک سایت با خدمات مختلف در حوزه کار و کسب و فروش اینترنتی و همچنین یک آکادمی آموزش راه اندازی و ادارهِ کسب و کار آنلاین است که دانستن آن برای هر شخصی که در این حوزه فعالیت می کند بسیار مهم است .
دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://farawebmaster.com/?p=9578
در این مقاله چه می‌خوانید ؟
بارگزاری کمی زمانبر است!
احتما وجود ویدیو | آزمون | gif
online chat
در حال انتقال ...
به هر روشی که راحترید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

شماره تماس

013-91015605

WhatsApp , Telegram

09101104711

فراوبمستر - لوگو