سبد خرید 0

وبلاگ

الگوریتم پنگوئن گوگل – مراقب لینک هایی که میسازید باشید

الگوریتم پنگوئن گوگل - google penguin algorithm

جهت تماشای این ویدیو در مشاهده ویدیو در یوتیوب  کلیک کنید !

الگوریتم پنگوئن ، وظیفه مبارزه با سایت هایی که سعی در تولید لینک های غیرواقعی و اسپم (و همچنین پولی) با استفاده از روش کلاه سیاه را دارند، دارد.

اول از همه میخواهیم بدانیم ایده الگوریتم پاندا و دیگر الگوریتم ها از کجا بود!

در سال 2011 میلادی ، گوگل طی نظرسنجی خود ، متوجه شد که کاربرانش از نتایج جست و جو راضی نیستند. دلیل آن هم محتوای بی اهمیت یا کم اهمیت بود . در گذشته رقابت بر سر سئو به جالبی امروز نبود ، خیلی از کارهایی که در گذشته جریمه ای برای ما نداشت امروز باعث افت رتبه سایت میشود ، روش هایی مثل استفاده زیاد از برچسب ، بک لینک گیری ناصحیح ، عدم توجه به محتوای مفید و تکرار زیاد کلمات کلیدی در متن . به این صورت که وبمستران سعی در تولید محتوای بی کیفیت در تعداد بالا داشتند ، که آن را مزرعه محتوا می نامند . تا با این کار گوگل آنها را به عنوان مرجع بشناسد.

مزرعه محتوا روشی بود که وبمستران در آن با تولید مطالب بی ارزش یا کم ارزش در تعداد بالا سعی در لینک سازی های مخرب میکردند. در این زمان بود که گوگل ایده باغ وحش گوگل را ارائه میدهد . در سال 2012 ،گوگل الگوریتم پنگوئن (Penguin Algorithm) را معرفی کرد و طی بروزرسانی های مختلف ، اکنون هم از آن استفاده میشود . هدف اصلی این الگوریتم مبارزه با لینک‌سازی‌های غیرطبیعی یا اسپم بود. تا به امروز دلیل انتخاب این نام توسط گوگل مشخص نبوده است ، اما حدس هایی وجود دارد که هیچ یک از آنها قانع کننده نبوده است .

الگوریتم پنگوئن طی زمان های مختلف به وسیله بات های گوگل به سایت شما مراجعه میکند ، و اگر در سایتتان اثری از لینک سازی مخرب وجود داشته باشد ، سایت شما را جریمه میکند. همانطور که گفته شد معیار گوگل در گذشته تعداد بک لینک های زیاد در یک وب سایت بود و هر چقدر تعداد آنها بیشتر بود ، رتبه ی  بهتری دریافت میکردید اما اکنون اینطور نیست.

الگوریتم پنگوئن | الگوریتم پنگوئن چیست؟

وظیفه Penguin Algorithm و چگونه کار میکند!

وظیفه اصلی این الگوریتم جلوگیری از روش های کلاه سیاه برای بدست آوردن لینک های غیر طبیعی و اسپم است. و به این صورت توانست سایت هایی که لینک سازی غیر طبیعی و اسپم داشتند را به قعر نتایج گوگل و به سایتهای که لینک سازی طبیعی داشتند را رتبه دهد.

مبارزه گوگل با سایت های اسپم و بی محتوا با الگوریتم پاندا شروع شد و الگوریتم پنگوئن به عنوان یک افزونه با این الگوریتم اضافه شد.

پنگوئن پاسخ گوگل به افزایش روند دستکاری نتایج جستجو (و رتبه بندی) از طریق تکنیک های لینک های کلاه سیاه بود. کاتس ، در کنفرانس SMX Advanced 2012 گفت:

هدف این الگوریتم به دست آوردن کنترل بیشتر و کاهش اثر بخشی تعدادی از تکنیک های اسپم کلاه سیاه بود.

الگوریتم پنگوئن گوگل - مراقب لینک هایی که میسازید باشید, الگوریتم پنگوئن

بروزرسانی های الگوریتم پنگوئن!

از زمان ایجاد الگوریتم پنگوئن تا به امروز آپدیت های زیادی از آن منتشر شده است که به صورت رسمی اعلام شده است و مسلما آپدیت های هم هستند که دیگر گوگل علاقه ای به انتشار اخبار آنها ندارد:

اولین معرفی الگوریتم پنگوئن (1.1) – 26:مارس 2012 :

در این بروزرسانی این الگوریتم آپدیت شد اما تغییری در هسته اصلی آن رخ نداد. با انتشار این آپدیت سایت هایی که اقدام به لینک سازی مخرب کرده بودند با پاک کردن آنها شامل بخشش شدند و دیگر سایت هایی که در زمان انتشار این الگوریتم تاثیر ندیده بودند هم به دام این این الگوریتم افتادند.


به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن (1.2) – 5 اکتبر 2012:
در این آپدیت سایت های غیر از انگلیسی زبان هم با دام این الگوریتم افتادند. تا قبل از این آپدیت ، فقط سایت های انگلیسی زبان درگیر با این اگوریتم بودند.


تغییرات پنگوئن (نسخه 2.0) – 22 مه 2013:
در این آپدیت برخلاف دیگر آپدیت ها ، تغییر در هسته این الگوریتم اتفاق افتاد. و نتیجه ی سرچ را تغییر داد. این آپدیت به 2.3 درصد سایت های انگلیسی زبان و متناسب با آن به دیگر زبان ها تاثیر گزاشت. و همچنین اولین آپدیتی بود که در سایت ها به صفحات عمیق تر به دنبال لینک های اسپم میگشت.


نسخه 2.1  – 4 اکتبر 2013:
در این آپدیت نسخه اصلاح شده 2.0 بود و این آپدیت هم به 1 درصد جست و جو ها تاثیر گزاشت. در حالی که توضیح رسمی از طرف گوگل ارائه نشد ، اما میتوان نتیجه گرفت که در این آپدیت خزنده ها قسمت های عمیقتر سایت ها را بررسی می‌کنند.


به‌روزرسانی اطلاعات الگوریتم پنگوئن (3.0) – 17 اکتبر 2014:
در حالی که گوگل این آپدیت را بروزرسانی بزرگ معرفی کرده بود ، در واقع یک بروزرسانی دیتا بود که سایتهای را که در آپدیت قبلی رتبه از دست داده بودند پس از اصلاح بک لینک ها اعتبارشان را به آنها برگرداند . و این آپدیت به کمتر زا 1 درصد سایت ها تاثیر گذاشت.


آخرین به‌روزرسانی رسمی (4.0) بعد از دو سال – 23 سپتامبر 2016:
2 سال بعد از به‌روز‌رسانی نسخه 3 الگوریتم پنگوئن ، آخرین نسخه این الگوریتم ارائه شد. با این به‌روز‌رسانی الگوریتم پنگوئن به هسته اصلی الگوریتم گوگل اضافه شد. زمانی که الگوریتم پنگوئن به هسته ی گوگل اضافه شد به این معنا نبود که عملکردش تغییر کرده یا قرار است تغییر کند فقط دید گوگل به این الگوریتم تغییر کرده.

اکنون پنگوئن همزمان با هسته گوگل کار می کند ، وب سایت ها و پیوندها را در زمان واقعی ارزیابی می کند. این بدان معنی است که شما می توانید تأثیرات فوری ساخت پیوند یا اصلاح مطلب خود را مشاهده کنید.

کاهش رتبه ها و الگوریتم پنگوئن!

بعد از اینکه الگوریتم پنگوئن معرفی شد ، وبمستران و برندهایی که از لینک های مخرب استفاده میکردند یا محتواهای کم اهمیت یا بی اهمیت تولید میکردند متوجه کم شدن ترافیک ورودی سایت و رنک سایت خود شدند. همه ی کاهش رتبه ها مربوط به وب سایت نبود ، بعضا کاهش رتبه جزئی بود و فقط در ارتباط با کلماتی بود که بیش از حد سئو شده بودند مثل کلمات کلیدی محصول و بعضا برندها.

بهبود رتبه و الگوریتم پنگوئن!

ابزار disavow ، ابزار بسیار مفیدی برای سئو کاران است . و با این که ، الگوریتم پنگوئن جزو هسته‌ی اصلی گوگل محسوب میشود این قائده تغییر نکرده است. شایعه هایی درمورد اینکه disavow ابزاری مناسب نیست و عملا هیچ کاری انجام نمیدهد در رابطه با کاهش رتبه‌ها منتشر شده بود که این شایعه توسط گوگل رد شده است. گوگل گفته است ؛ که از این ابزار زمانی استفاده شود ، که لینک اسپمی وجود دارد و نیاز به پاک کردن آن باشد و نکته بعدی اینکه  disavow کردن یک لینک بسیار آسان تر و کم هزینه تر از درست کردن بک لینک  معتبر است

آیا بازگشت رتبه بعد از جریمه پنگوئن امکان پذیر است

بعضی مواقع که وبمستران تصمیم میگیرند که لینک های بی ارزشی که ساخته بودند را پاک کنن ، باز هم رتبه سایتشان برنمیگردد. همانطور که میدانید عواملی زیادی در این موضوع نقش دارند.

  • ترافیک سایت و رنک سایت بطور کلی نامعتبر میباشد یا از بک لینک های نامعتبر بدست آمده.
  • زمانی که لینک های مخرب را حذف کردید ، تلاشی برای بدست آوردن لینک های معتبر نشده است
  • همه ی لینک های نامعتبر حذف نشده یا نسبت لینک های مخرب به معتبر بیشتر است.
  • یا اینکه مشکل به بک لینک ها ارتباطی ندارد.

و زمانی که از الگوریتم پنگوئن خارج شدید ، انتظار نداشته باشید که همان رتبه ی قبل از الگوریتم پنگوئن را دریافت کنید. بعضی از ساحبان سایت ها فکر میکنند زمانی که از این الگوریتم خارج شدند برای کلمات کلیدی که رتبه داشتند ، بلافاصله رتبه خود را دریافت میکنند.

الگوریتم پنگوئن گوگل - مراقب لینک هایی که میسازید باشید, الگوریتم پنگوئن

باورهای غلط درباره ی الگوریتم پنگوئن

یکی از چیز های جالب در مورد سئو و کسانی که درگیر آن هستند این است که این جامعه بسیار پرشور و پر جنب و جوش است و همیشه تئوری های جالب تجربی انتشار پیدا میکند. اینجا ما به چند باور غلط میپردازیم.

الگوریتم پنگوئن نوعی پنالتی است!

یکی از باورهای غلط در رابطه با الگوریتم پنگوئن این است که این الگوریتم نوعی پنلاتی است( که با توجه اطلاعات گوگل نوعی اقدام دستی است).

با این که هر دوی آنها باعث میشود که رتبه سایت تغییر کند ، اما تفاوت هایی بین آنها است.
درصورت جریمه شدن گوگل به شما اطلاع میدهد!

باور غلط دیگری هست که میگوید زمانی گه شما جریمه شوید گوگل به شما اطلاع میدهد ، متاسفانه باید عرض کنم که گوگل هیچ اطلاعی در رابطه با جریمه به شما نمیدهد.

Disavow کردن لینک‌های مخرب تنها راه رهایی از جریمه است!

Disavow کردن لینک راه موثری است برای بی اثر کردن لینک های مخرب است اما بخشش گوگل زمان و هزینه زیادی دارد. نسبتِ لینک‌های خوب و با کیفیت در مقابل لینک‌های مخرب و اسپم مهم است. در نتیجه نیاز نیست تمام وقت خود را برای Disavow کردن لینک بپردازید ، همین که به دنبال لینک های طبیعی هستید ، گوگل به شما اعتماد خواهد کرد.

خارج شدن از الگوریتم پنگوئن غیر ممکن است!

این موضوع کاملا اشتباه است. با اینکه رهایی از جریمه فرآیندی زمان‌بر و دشوار است، اما در صورتی که به خوبی آن را اجرا کنید می‌توانید مورد بخشودگی الگوریتم پنگوئن قرار بگیرید.

مروری بر این مقاله

نام یکی از الگوریتم های گوگل است که در سال 2012 معرفی شد و و ظیفه آن مبارزه با سایت هایی هست که سعی در تولید لینک های اسپم و غیر طبیعی با استفاده از روش کلاه سیاه دارند.

الگوریتم پنگوئن سایتهایی را جریمه میکند که سعی در تولید لینک های مخرب ، تولید محتوای بیهوده در تعدا بالا و با استفاده از روش های کلاه سیاه سعی در گول زدن این الگوریتم را دارند. مهم ترین موضوعی که باید به آن دقت این است که در تولید محتوا سعی در تولید آن برای رفع نیاز کاربر استفاده شود نه موتور جست و جو!

بله امکان پذیر است ، اما اصلا راحت نیست و نیاز به زمان و هزینه زیادی میباشد. پس سعی کنید از قانون های این الگوریتم پیروی کنید تا جریمه نشوید.

مطالب پیشنهادی

محـتوای مرتـبـط

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

درباره نویسنده ...
فراوبمستر
فراوبمستر یک سایت با خدمات مختلف در حوزه کار و کسب و فروش اینترنتی و همچنین یک آکادمی آموزش راه اندازی و ادارهِ کسب و کار آنلاین است که دانستن آن برای هر شخصی که در این حوزه فعالیت می کند بسیار مهم است .
دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://farawebmaster.com/?p=4137
در این مقاله چه می‌خوانید ؟
بارگزاری کمی زمانبر است!
احتما وجود ویدیو | آزمون | gif
online chat
در حال انتقال ...
به هر روشی که راحترید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

شماره تماس

013-91015605

WhatsApp , Telegram

09101104711

فراوبمستر - لوگو