سبد خرید 0

رنک مث (Rank Math) یا یواست (Yoast) کدام بهتر است؟!

Yoast SEO یا Rank Math, یوست سئو یا رنک مث

جهت تماشای این ویدیو در مشاهده ویدیو در یوتیوب  کلیک کنید !

تفاوت های افزونه رنک مث و یوست !

وقتی که درباره‌ی سئو وردپرس صحبت می‌کنیم، می‌توان به سه افزونه معروف سئو اشاره کرد. افزونه یوست (Yoast) ، رنک مث (Rank Math) و سئو پک (Seo Pack | All in one)، که ما در اینجا درباره‌ی رنک مث و یوست صحبت می‌کنیم.

افزونه یواست که نوشتار و تلفظ صحیح آن افزونه یوست است، جزو قدیمی‌های افزونه سئو است و تا به امروز بیش از 5 میلیون نصب موفق داشته است . میلیون‌ها نفر از این افزونه استفاده می‌کنند و می‌توان گفت که اعتماد خیلی ها را جلب کرده و از این نظر جزو بهترین های بازار سئو است.

از طرف دیگر افزونه رنک مث (Rank Math) که جزو جدیدهای بازار است ، نظرهای مثبتی از کاربران دریافت کرده است و با امکانات راحتی که دارد ، روز به روز محبوبیتش در حال افزایش است.

این تفاوت ها ما را به این نتیجه میرساند که چرا باید از هر کدوم از آنها استفاده کنیم.

در ادامه همراه ما باشید.

ویدیو Yoast SEO یا Rank Math ؟

ویدئو
ویدئو

12:34 دقیقه

افزونه‌های سئو در وردپرس

افزونه های سئو به تنهایی برای پیاده سازی استراتژی‌های سئو کافی نیستند ، این چنین افزونه‌ها تنها به کسی که تولید محتوا می‌کند در تولید محتوا راهنمایی می‌کند. مانند عناوین متن‌ها ، توضیحات متا ، کلمات کلیدی ، خوانایی محتوا ، طول محتوا و…. . بطور کلی این چنین افزونه‌ها کمک می‌کند که محتوا برای موتورهای جست و جو مانند گوگل و بینگ و یاهو بهینه باشد.

افزونه سئو یوست (Yoast) 

افزونه یوست یکی از افزونه های است که بیشترین دانلود را داشته است و از سال 2008 که در دسترس قرار گرفت به میلیون ها کاربر کمک کرده است. هدف این افزونه این است که بین کاربر و موتورهای جستوجو هماهنگی ایجاد کند و در هر آپدیت این موضوع را بهبود میبخشد.

ویژگی‌های افزونه یوست

پلاگین رنک مث (Rank Math)

رنک مث یکی دیگر از پلاگین‌های های سئو برای وردپرس است . با این که مدت زیادی از رونمایی آن نگذشته است اما به سرعت درحال پیشرفت است به طوریکه خیلی‌ها عقیده دارند رنک مث یکی از مهمترین افزونه های سئو است.

ویژگی‌های افزونه رنک مث

نصب افزونه

نصب کردن یک افزونه اولین چیزی است که کاربر با آن رو به رو میشود و خیلی مهم است که در ابتدا کاربر به راحتی بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

ما در اینجا دو افزنه را از نظر نصب با هم بررسی میکنیم.

رنک مث (Rank Math)

yoast and rankmath difference

نصب رنک مث بسیار آسان و راحت است. در نصب راحت 5 مرحله از نصب وجود دارد. شما با اکانت جیمیل ، ایمیل و فیسبوک میتوانید برای خود اکانت رنک مث بسازید اما ضروری نیست و می‌توانید این مرحله را رد کنید. در مرحله بعد از شما در خواست نام سایت ، اطلاعات سرچ کنسول و سایت مپ می‌کند. زمانی که این مرحله را تمام کنید می‌توانید اطلاعات بیشتری را وارد کنید.

یواست (Yoast)

yoast and rankmath difference

از طرف دیگر یوست شامل 8 مرحله است و در اینجا شما اطلاعات اولیه سایتتان را وارد می‌کنید. یک تفاوت که وجود دارد در یوست یک کلیپ آموزش نصب وجود دارد و اگر تازه وارد هستید می‌توانید از آن استفاه کنید.

بطور کلی هر دو افزونه دارای تجربه راحتی در نصب هستند. اما رنک مث اطلاعات بیشتری در اختیارتان میگذارد که باعث می‌شود که کارهای مربوط به سئو سایتتان سریعتر انجام شود.

 

رابط کاربری

رابط کاربری یکی از بخش‌های مهم یک نرم افزار است و رابط کاربری آسان و کاربر پسند باعث می‌شود که کاربر به آن محصول جذب شود .

رابط کاربری افزونه یوست

در قسمت رابط کاربری افزونه یوست ، یوست بیشتر به کارایی اهمیت می‌دهد تا زیبایی آن . اما به این نکته توجه کنید که این افزونه تمام نیازهاتون رو برطرف خواهد کرد . اما از نظر زیبایی نمیشود زیاد روی آن حساب کرد.

 رابط کاربری رنک مث (Rank Math)

yoast and rankmath difference

رنک مث یک رابط کاربری تمیز و راحت دارد که شما می‌توانید تنها با روشن و خاموش کردن قابلیت‌ها آن‌ها را فعال یا غیر فعال کنید. رابط کاربری افزونه رنک مث باعث می‌شود که تمام ابزارها دم دستتان باشد و به راحتی با آنها کار کنید.

ثبت کلمه کلیدی

هر دو افزونه این امکان را به شما میدهند که کلمه کلیدی ، توضیحات متا و عنوان در محتوا ثبت کنید تا در جستوجو گوگل نمایش پیدا کنند.

افزونه یوست

ورژن رایگان افزونه یوست به شما امکان استفاده از 1 کلمه کلیدی را می‌دهد و اگر میخواهید کلمه کلیدی بیشتری ثبت کنید باید ورژن پرو این محصول را خریداری کنید. در یوست ، میزان سئو یک محتوا را با رنگ های سبز و نارنجی و قرمز نمایش می‌دهند.

افزونه رنک مث

yoast and rankmath difference

در عین حال رنک مث به شما امکان استفاده از 5 کلمه کلیدی در ورژن رایگان خود میدهد اما برای این کار نیاز به درست کردن اکانت دارید که رایگان است. در رنک مث امتیازات به صورت عدد نمایش داده می‌شود اعداد بالاتر از 80 رنگ آن به سبز تغییر میکند. یکی از ویژگی‌های جذاب رنک مث این است که زمانی میخواهید کلمه کلیدی انتخاب کنید ، خود افزونه به شما پیشنهادهای کلمات کلیدی می‌دهد که بسیار کاربردی است.

هر دو افزونه در ثبت کلمات کلیدی به خوبی عمل میکنند و هیچ گونه جای نگرانی نیست.

عملکرد افزونه یوست با رنک مث

هر دو افزونه دارای عملکرد خوبی هستند اما رنک مث ادعا میکند که دارای کد نویسی سبک‌تر وسریعتری نسبت به یوست است اما افزونه یوست در آخرین آپدیت خود ویژگی جدیدی به افزونه اضافه کرده است که به آن “Indexables” میگوید و باعث می‌شود که سرعت ساییتان بهبود پیدا کند.

ادغام سرچ کنسول با افزونه 

در افزونه رنک مث ادغام سرچ کنسول با رنک مث به راحتی در زمان نصب انجام می‌شود و شما نیاز دارید که یک اکانت داشته باشید و میتوانید اطلاعات سرچ کنسول خود را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. افزونه یواست سئو این اجازه را به شما میدهد که سرچ کنسول را با یوست ادغام کنید، اما اطلاعات آن را در وردپرس به شما نمایش نمی‌دهد.

اطلاعات سرچ کنسول در افزونه رنک مث

سرچ کنسول در افزونه Rank math

سخن آخر

در مجموع هر دو افزونه می‌تواند نیازتان را برطرف کند و تفاوت چندانی در انها وجود ندارد. از نظر شخصی رنک مث برای استفاده راحتر است ، اما شاید نظر شما متفاوت باشد. و از طرفی هم یوست یکی از قدیمی ها است و اعتماد میلیون ها نفر را تابحال جذب کرده است.

مروری بر مقاله

افزونه یوست جزو قدیمی‌های افزونه سئو است و تا به امروز بیش از 5 میلیون نصب موفق را داشته است . میلیون‌ها نفر از این افزونه استفاده می‌کنند و میتوان گفت که اعتماد خیلی ها را جلب کند و از این نظر جزو بهترین های بازار است.

از طرف دیگر افزونه رنک مث (Rank Math) ک جزو جدیدهای بازار است ، نظرهای مثبتی از کارابران دریافت کرده است و با امکانات راحتی که دارد ، روز به روز محبوبیتش در حال افزایش است.

افزونه یواست یکی از افزون های است که بیشترین دانلود را داشته است و از سال 2008 که در دسترس قرار گرفت به میلیون ها کاربر کمک کرده است

رنک مث یکی دیگر از افزونه های سئو برای وردپرس است . با این که مدت زیادی از رونمایی آن نگذشته است اما به سرعت درحال پیشرفت است به طوریکه خیلی‌ها عقیده دارند رنک مث یکی از مهمترین افزونه هی سئو است.

از دسـت نـدهیـد… !

آموزش نصب گوگل سرچ کنسول, google search console

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

درباره نویسنده ...
فراوبمستر
فراوبمستر یک سایت با خدمات مختلف در حوزه کار و کسب و فروش اینترنتی و همچنین یک آکادمی آموزش راه اندازی و ادارهِ کسب و کار آنلاین است که دانستن آن برای هر شخصی که در این حوزه فعالیت می کند بسیار مهم است .
تعداد نظرات: 2

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://farawebmaster.com/?p=7853
در این مقاله چه می‌خوانید ؟
بارگزاری کمی زمانبر است!
احتما وجود ویدیو | آزمون | gif
online chat
در حال انتقال ...
به هر روشی که راحترید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

شماره تماس

013-91015605

WhatsApp , Telegram

09101104711

فراوبمستر - لوگو