سبد خرید 0

آشنایی با الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل (Google Algorithms) جهت بررسی کیفیت صفحات وب و همچنین وضعیت لینک سازی به وجود آمده اند تا کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می‌کنند، به نتایج دقیقتری از آنچه که جستجو کرده اند برسند .

الگوریتم چیست ؟

در کل الگوریتم به مجموعه ای از دستورالعمل ها که به ترتیب و مرحله به مرحله اجرا می شوند (و شروع و پایان آن مشخص است) تا به یک هدف واحد برسند، گفته می‌شود.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل جهت شناسایی مشکلات کاربران و رفع آنها پدید آمده‌اند. در گذشته اگر سایتی محتوای خوبی نداشت و صرفا کلمات کلیدی را در صفحات وب به صورت متدام تکرار می‌کرد، در نتایج گوگل ظاهر می‌شد.

اگر در صفحات خود از پاپ آپ (popup) های زیادی استفاده می‌کردید و کاربر را تا مرز گریه پیش می‌بردید، برای گوگل اهمیتی نداشت.

اما چند سال بعد گوگل توجه خاصی به کاربران کرد و با راه اندازی الگوریتم هایی مثل، الگوریتم پاندا، الگوریتم مرغ مگس خواره و الگوریتم پنگوئن به داد کاربران رسید و سایت های بی کیفیت را جریمه و از نتایج حذف کرد و در مقابل به سایت های با ارزش و با محتوای مفید، رتبه داد.

اما این پایان کار نبود !


الگوریتم های جدید گوگل در سئو، دوران خوش کاربران را به ارمغان آوردند

با پیدایش الگوریتم های جدید گوگل، حالا صفحاتی از سایت ها رتبه مناسبی می‌گرفتند که نیاز کاربر را برطرف کند و در صورتی که صفحات وب برای جلب رضایت کاربر بهینه می‌شدند، رضایت و رتبه گوگل را دریافت می‌کردند.

پادشاه الگوریتم های گوگل یعنی الگوریتم رنک بریم (Rank Brain) مامور شد تا میزان رضایت کاربران از صفحات سایت‌ها را بسنجد. با ظهور الگوریتم رنک برین، زمانی که شما سرچ کنید، بهترین مراکز خرید در تهران، دیگر نیازی به گشتن تک به تک سایت ها و یافتن آدرس های مراکز خرید نیست، بلکه گوگل با یک جستجو، بهترین مراکز را به شما نشان می‌دهد .

آموزش آخرین و جدیدترین الگوریتم های گوگل

تا اینجا که با ماهیت Google Algorithms آشنا شدیم و فهمیدیم که الگوریتم ها به چه دلیل ایجاد شدن، بهتره تا با مهمترین الگوریتم گوگل به صورت مفصل آشنا بشیم. 

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://farawebmaster.com/?p=4032
در این مقاله چه می‌خوانید ؟
بارگزاری کمی زمانبر است!
احتما وجود ویدیو | آزمون | gif
online chat
در حال انتقال ...
به هر روشی که راحترید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

شماره تماس

013-91015605

WhatsApp , Telegram

09101104711

فراوبمستر - لوگو